Archiwum projektów

Karolina Lenarczyk, dokumentacja w Willi Mimozie, Podkowa Leśna, zdj M. ProsinskaLech Dzikiewicz, Podkowa Leśna, Opowiedzcie Nam   Magda Komornicka i Maria Świerżewska warsztaty 2008 zdj M ProsinskaWarsztaty 2005 w Podkowie Leśnej, Misia Leonard, zdj. M. ProsińskaMisia Leonard, zdj. Z. PatokaDokumentacja, Z. Patoka

Projekty edukacyjne odbywają się co roku zgodnie z duchem obchodów tematycznych ogłaszanych przez Radę Europy i Unię Europejską. W roku 2009 był to Europejski Rok Kreatywności i Innowacji. Niektóre miasta realizują Festiwal Otwarte Ogrody w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

W roku 2009 przypadła również setna rocznica powołania Delegacji do Spraw Miast Ogrodów przy Warszawskim Towarzystwie Higieny. Była to inicjatywa wielkiego propagatora idei miast - ogrodów w Polsce, lekarza z Płocka, dr Władysława Dobrzyńskiego. W ramach działań edukacyjnych w roku 2009 realizowane były między innymi projekty mające na celu pogłębienie dyskusji na temat idei i historii miast - ogrodów.

Podczas ostatnich kilku lat zrealizowanych zostało szereg konferencji, wystaw, projektów warsztatowych i edukacyjnych poświęconych ochronie, dokumentacji i promocji dziedzictwa miast - ogrodów. Możecie o nich poczytać wybierając w nawigacji bocznej projekty z zeszłych lat.

Jeśli chcecie zapoznać się z materiałami z poprzednich edycji Festiwalu Otwarte Ogrody zobaczcie również stronę archiwalną Otwartych Ogrodów.

Warsztaty 2005, Podkowa Leśna, Michał Maziarski, zdj. M. ProsińskaMarta i Stanisław Wernerowie, Opowiedzcie Nam, Brwinów