EKO miasto ogród

Wstawa plenerowa ekologicznych produktów i technologii dla domu i ogrodu zatytułowana Ogród Ekologicznych Technologi odbyła się wPodkowie Leśnej we wrześniu 2007 roku. Była komponentem projektu Dom, Ogród, Miasto - Styl Życia na XXI wiek i wpisała się w scenariusz Festiwalu Otwarte Ogrody.

Na wystawę zaproszone zostały firmy produkujące lub sprzedające ekologiczne produkty dla domu i ogrodu, a także instytucje realizujące programy dotyczące zrównoważonego rozwoju i promujące ekologiczne rozwiązania dla architektury i ogrodów. Firmy zaprezentowały swoje produkty i technologie. Niektóre z nich pokazały jak można łączyć nowoczesność z tradycją.

Oprócz wystawy odwiedzający wzięli udział w 3 warsztatach: Dialog z Otoczeniem poprowadzony przez Dariusza Śmiechowskiego z SARP, Ginący Detal poprowadzony przez Misię Leonard z PTN, Zrównoważony rozwój Miasta Ogrodu poprowadzony przez Petera Richardsa z REEEP.

Odbyło się szereg multimedialnych prezentacji firm i ich produktów, wykładów otwartych, m.in na temat ekologii w mieście, zielonych dachach, oraz życia ptaków w mieście - wspaniały wykład prof. Macieja Luniaka.

Odbył się również kiermasz roślin i wyrobów ekologicznych zorganizowany przez Annę Foss z Towarzystwa Przyjaciół Podkowy Leśnej

Patronatami honorowymi wydarzenie objęli Pan Hans Michael Kofoed-Hansen, Ambasador Królestwa Danii, Pan Jan Szyszko, Minister Środowiska oraz Pan Adam Struzik, Marszałek Województwa Mazowieckiego.

Koncepcja i koordynacja: Agnieszka Wojcierowska i Magda Prosińska pod auspicjami i przy wsparciu Urzędu Miasta Podkowa Leśna, Stowarzyszenia Związek Podkowian, Towarzystwa Przyjaciół Podkowy Leśnej i Szkoły KIK.

Partnerami były Stowarzyszenie Architektów Polskich i British Council.

Patronaty medialne: Architektura-Murator, Vortal Odnawialnych Źródeł Energii, Ekoportal, Zieleń Miejska, Weranda, Wspólny Powiat, Ekolobby, Radio Pin, TVP.