Wiadomości

Okładka, zdj. J Prosiński, projekt M. GierychPoradnik Architektoniczny dla miasta - ogrodu Podkowy Leśnej to nowa publikacja Urzędu Miasta Podkowy Leśnej wydana  z okazji X lecia Otwartych Ogrodów w Podkowie Leśnej. Autorzy Izabela Gajny, Andrzej Kutiak i Magdalena Prosińska związani są z organizacją INTBAU. Więcej tutaj

Strona internetowa Otwartych Ogrodów polecana studentom przez Bibliotekę Uniwersytetu Warszawskiego ze względu na obszerne zasoby informacji o miastach - ogrodach!

Łukasz Willmann, Milanówek 2007, zdj. Mariusz Koszuta

Z ogromnym smutkiem informujemy, że 26 kwietnia zginął tragicznie Łukasz Willmann, jeden z twórców Festiwalu Otwarte Ogrody. Pozostaniesz Łukaszu z nami na zawsze w naszych sercach. Łączymy się w smutku z Twoją Rodziną i Przyjaciółmi. Będziemy pamiętać  o Twoim zaangażowaniu w ratowanie historycznego dziedzictwa miast ogrodów. Powiedziałeś kiedyś, że dla Ciebie Otwarte Ogrody są walką o ratowanie piękna. Twoja wrażliwość, spontaniczność, kreatywność i ciepło na zawsze odmieniły społeczności mazowieckich miast ogrodów i życie osobiste Twoich przyjaciół i partnerów w tym projekcie.

Nagroda Marszałka Województwa Mazowieckiego 2010, fot. Waldemar Lewandowski

Magdalena Prosińska została lureatką Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego. Laureatami tej prestiżowej nagrody są osoby i instytucje, które swoją działalnością przyczyniły się do upowszechnienia i ochrony szeroko pojętej kultury oraz promocji Mazowsza. Uroczysta gala odbyła się 8 listopada br. w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku. Kapituła, pod przewodnictwem Marszałka Adama Struzika, wyłoniła dziesięciu laureatów (zdj. Waldemar Lawendowski).

Syrenka w Sieci.jpg

Strona www.miastaogrody.pl nagrodzona w konkursie Syrenka w Sieci organizowanego przez magazyn Stolica!

Sokólski Ośrodek Kultury....jpg

Logo Otwartych Ogrodów podbija Sokółkę…

Festiwal Otwarte Ogrody ma swoją grupę na Facebook. Zapraszamy!


Organizatorzy zapraszają
do współpracy osoby, firmy i instytucje, które chciałyby wesprzeć finansowo lub organizacyjnie Festiwal Otwarte Ogrody. Jeśli chcecie Państwo wesprzeć Festiwal w jednej z miejscowości to prośba o kontakt z lokalnym koordynatorem. Jeśli chcecie Państwo wesprzeć rozwój projektu lub działania w kilku mejscowościach to prośba o kontakt z Magdaleną Prosińską.

Gala ERKI, zdj. FRSEOtwarte Ogrody dostały kolejna nagrodę!  Zostaliśmy laureatami konkursu „Liderzy Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji 2009 w Polsce” w kategorii „Kultura i sztuka”. Więcej tutaj…


25 lutego
odbyła się gala rozdania nagród za działnia realizowane w ramach Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji.
Podczas rozdania nagród Otwarte Ogrody reprezentowali: Józefów - dyr. Danuta Wojciechowska, Agnieszka Jung (Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie) Konstancin Jeziorna - Hanna Budnicka (Stowarzyszenie Klub Inicjatyw Obywatelskich), Czesława Gasik (Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina) Milanówek - Małgorzata Trębińska, Anna Osiadacz (Dyrektor Centrum Kultury i Promocji), Dorota Sulimowska (p.o. Kierownik Biura Promocji Miasta Milanówka) Podkowa Leśna - Ewa Domaradzka (Związek Podkowian), wice-burmistrz PL Małgorzata Stępień Przygoda Sadyba - Andrzej Łokaj (Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Miasto Ogród Sadyba) Zalesie Dolne - Mirosława Walczykowska, Anna i Andrzej Olędzcy (Towarzystwo Przyjaciół Zalesia Dolnego) oraz Magdalena Prosińska (Fundacja Dziedzictwo dla Przyszłości)

Koordynatorzy Otwartych Ogrodów w Konstancinie, czekają na zgłoszenia od wszystkich osób, firm i instytucji, które chcą zaprosić sąsiadów oraz Gości  Festiwalu Otwarte Ogrody do swojego ogrodu, starej willi, pracowni artystycznej czy warsztatu rzemieślniczego, aby podzieliś się  wiedzą, umiejętnściami, pasją czy historią rodzinną. Otwarte Ogrody w Konstancinie (i Czarnowie) już tradycyjnie odbędą się w pierwszy weekend września 2010. Zgłoszenia oraz wszelkie pytania prosimy kierować do p. Hanny Budnickiej na adres hbudnicka@op.pl lub telefonicznie pod numerem 0 698 650 898.